open

Меню

close

Рубрики

Новини

30.03.2015

Закон про волонтерську діяльність потребує доопрацювання, — Вадим Кодачигов

Підписаний Президентом Порошенком Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо волонтерської діяльності» потребує доопрацювання. Адже цим законом не визначено три ключові поняття: статус волонтера АТО, полегшений порядок отримання ним зброї,надання йому меддопомоги.  Про це, в ефірі «24 каналу» заявив Голова Комітету речового забезпечення  Асоціації народних волонтерів України Вадим Кодачигов.

«І людина, що добровільно підмітає вулиці, і людина, що доставляє допомогу військовим, називаються одним словом – «волонтер». Але ж волонтер АТО – це фактично бойова одиниця, людина, яка постійно знаходиться на передовій. Існує маса випадків, коли на волонтерів нападали, обстрілювали, коли вони вимушені були оборонятися. Тому такі люди повинні бути як мінімум забезпечені спрощеною процедурою отримання зброї», — зауважив Кодачигов.

Також він вважає, що волонтерів АТО треба прирівняти до учасників бойових дій, а їхні родини мають отримувати соціальний захист в разі втрати годувальника. До того ж, існує проблема з отриманням волонтерами АТО медичної допомоги. В разі поранення вони отримають звичайне «громадянське» направлення в лікарню.

«Проблема в тому, що депутати Верховної Ради, які приймали цей закон не є його «користувачами». Якби цей закон приймали волонтери, він би виглядав зовсім по-іншому. По суті, до розробки цього закону не була залучена жодна волонтерська група»,- наголошує Кодачигов.

Волонтер повідомив, що в цілях удосконалення Закону вже створюється робоча група, до участі в якій долучиться Голова волонтерського об’єднання «Народний тил» Михайло Макарук, а також потужні групи юристів, що випишуть правки до документу.

«В нас зараз одна загальна біда – наша країна знаходиться у стані війни і всі зусилля повинні бути направлені на перемогу, тобто на забезпечення нашої армії. Тому у своїх вимогах ми будемо жорстко категоричні», — підсумував Голова речового комітету АНВУ.

top