open

Меню

close

Рубрики

Новини

13.05.2015

Волонтери презентували соціальні ролики про повернення демобілізованих бійців до мирного життя

Волонтери презентували в Українському кризовому медіа-центрі соціальні ролики щодо психологічної адаптації учасників бойових дій. Проект «По війні» започаткований Комітетом психологічної адаптації та соціальної реабілітації Асоціації народних волонтерів.

За словами Олени Нагорної, координатора проекту, ролики розкривають суть «повоєнного синдрому» та шляхи його подолання, висвітлюють проблеми повернення бійців до мирного життя або до подальшої участі в АТО, але вже з більшим розумінням особливостей набутого світосприйняття. «Головною проблемою тих, хто повертається з фронту, є їхнє відчуття, що з їхнім досвідом та світосприйняттям не рахуються. Потрібно донести до них, що вони не самотні у своєму болі», – зазначила Олена Нагорна.

У двох продемонстрованих роликах волонтери показали те, що відбувається з бійцями після повернення, зокрема, це сни, в яких досі тривають бойові дії, а також спроба заглушити свій біль алкоголем. За словами сценаристки Марії Старожицької, переживання військових на межі життя та смерті ще довго прокручуватимуться в їхніх головах, на цей час найближчими людьми для них стають побратими, з якими вони пройшли війну. Натомість виникають непорозуміння в родинах після повернення у мирне життя. «У бійців виникає відчуття, що вони з іншого світу, особливо зустрічаючи на вулиці своїх однолітків, які розважаються, коли йде війна, цей дисонанс також впливає на них психологічно. Ці теми ми намагалися зібрати у сценаріях роликів», – зауважила пані Старожицька. Обидва сюжети роликів зняті під гаслом «Війна тимчасово. Вчись повертатися». Як зазначив учасник АТО Олександр Мартиненко «Алекс», виконавець головної ролі в ролику, основний меседж цих матеріалів – це інтеграція військових у суспільство.

Психолог Катерина Фастовець зазначила, що проблему слід вирішувати, а не накопичувати та поглиблювати непорозуміння. «Цими роликами ми вже робимо перший крок, тобто привертаємо увагу до цих проблем, які є закономірними. Бо часто бійці закриваються зсередини, а якщо соціум буде готовий до цього, це буде наступний крок, щоб отримувати допомогу та долати проблеми», – пояснила психолог.

KOR_5687-1170x779-960x540

Соціальні ролики будуть розповсюджуватися у соцмережах, зокрема в групі «По війні» у Фейсбуці, також використовуватимуться психологами мобільних груп, які працюють з бійцями, та на рівні мобілізації. Наразі волонтери вже мають ідеї щодо наступних сюжетів роликів про психологічну адаптацію бійців, та відкриті до співпраці.

 

 

top