open

Меню

close

Рубрики

Новини

14.04.2015

Волонтери позитивно оцінили деякі зміни до закону «Про волонтерську діяльність» та окреслили коло проблем у галузі оподаткування

Згідно з новоприйнятими змінами до Закону України «Про волонтерську діяльність», родина загиблого волонтера матиме право на отримання одноразової грошової допомоги, сума якої дорівнює тій, що виплачується військовослужбовцям, тобто 609 тисяч гривень. Також передбачені виплати у випадку отримання інвалідності під час волонтерської діяльності в зоні АТО.

Про це, під час прес-конференції в Українському кризовому центрі по результатах роботи Форуму волонтерів, заявила президент, член Правління ГО «Юридична сотня» Ірина Лоюк.
«Якщо військовослужбовці при отриманні травм, що не пов’язані з інвалідністю отримують допомогу, то для волонтерів такої допомоги не передбачено. Наразі Кабінетом Міністрів розроблятиметься порядок надання такої допомоги», — повідомила І.Лоюк.
Ще один позитивний момент для учасників волонтерського руху – було прийнято зміни до закону України «Про статус ветеранів війни». Це довгоочікуваний закон, як для волонтерів так і для добровольців, тому що ним передбачені певні соціальні гарантії для осіб,що надають допомогу державі.
По перше – це надання статусу інваліда війни у випадку отримання інвалідності волонтером або добровольцем в зоні АТО. По-друге – надання відповідного статусу членам сім’ї загиблого. Ці статуси надають право на виплати грошової допроси чи на пільги – звільнення від сплати за комунальні послуги, позачергове отримання житла, земельних ділянок тощо.
Волонтери також позитивно оцінюють крок влади по звільненню волонтерської діяльності від оподаткування, але проблеми можуть виникати в питанні виконання норм закону.

DSC_0012-1170x780-960x540
«Вимога до волонтерів — це ведення всієї первинної документації за отриманими коштами та їх використанням. Від правильного ведення документації буде залежати, чи підпадає діяльність під пільгове оподаткування», — пояснив керівник «Єдиної служби правової допомоги» Денис Осмоловський.
Документообіг вимагає від волонтера майже половини всього часу, а заяви на адресу волонтерів щодо неправильного або нецільового використання грошей можуть стати приводом для перевірки їх діяльності.
«Уявімо ситуацію, що хтось захоче навмисне скомпрометувати діяльність волонтера. Він може звернутися із заявою про нібито нецільове або нераціональне використання коштів і у волонтера почнеться перевірка. Результат можна припустити враховуючи слабкий рівень роботи ДФС на місцях»,- зауважив Д. Осмоловський.
Тобто, де є пільги з оподаткування, є ризик того, що будуть використовуватися тіньові потоки. Це, відповідно, може «кинути тінь» на сумлінних волонтерів.
«Представники волонтерського руху вважають, що настав час в тому числі і у Державній фіскальній службі, залучити громадськість для контролю за діяльністю цього органу, особливо це стосується питань оподаткування та перевірок. Це може бути і волонтерська рада при цьому органі» — підсумував юрист.

top