open

Меню

close

Рубрики

Новини

31.03.2015

Волонтери навчатимуть «натівським» стандартам меддопомоги пораненим

20 українських волонтерів та військових медиків зможуть навчати українських військових та інших волонтерів «натівським» стандартам надання медичної допомоги пораненим. Сертифікат, який дозволяє це робити, вони отримали в Естонії, де нещодавно приймали участь у тренінгах з тактичної медицини. Про це повідомила Голова Комітету медицини, медичної адаптації та реабілітації Асоціації народних волонтерів України Анна Майборода. Вона також розповіла, що на базі отриманих знань планується створити український стандарт з тактичної медицини.

 «Групу українських інструкторів  протягом 10 днів навчали інструктори НАТО та тактичні медики з досвідом роботи в Афганістані й Іраку. Тренінги проходили на базі Військової академії Естонії у місті Тарту за підтримки Vaba Ukraina, естонського уряду та простих українських та естонських патріотів в умовах, максимально наближених до реалій війни», — розповідає Майборода.

До програми входили теорія та практичне відпрацювання навичок, тактичні завдання і тренування на полігоні в повному обмундируванні зі зброєю, виконання тактичних бойових завдань, надання допомоги і стабілізації поранених, евакуація на вертоліт. Після навчання був проведений дворівневий екзамен, за результатами якого українські волонтери отримали сертифікати, що дозволяють проводити аналогічні навчання.

Також Голова Комітету медицини АНВУ висловила подяку за «приємну несподіванку» — подарований кожному з волонтерів укомплектований рюкзак з набором  матеріалів для навчання та надання допомоги.

«Ми сповнені енергії та планів — передати, поділитися отриманими знаннями, навичками і створити подібну систему в Україні», — підсумувала А.Майборода. 

 

top