open

Меню

close

Рубрики

Новини

6.04.2015

Відбувся форум, ініційований Комітетом захисту волонтерів АНВУ

У суботу, 4 квітня, в Українському домі відбувся форум, ініційований Комітетом захисту волонтерів Асоціації народних волонтерів України. Присутні обговорили питання, пов’язані з діяльністю волонтерів у зоні АТО, зокрема, проблеми безпеки, психологічні аспекти, взаємодію з Міністерством оборони України. Говорили також про законодавче регулювання волонтерської діяльності, реєстр волонтерів, особливості оподаткування, соціальний захист. Окремо піднімалось питання дискредитації волонтерського руху в ЗМІ та можливі способи захисту від псевдо-волонтерів.

Щодо безпеки, обговорювались випадки обшуків волонтерів на блокпостах з порушеннями з боку деяких представників силових структур. Тож дискусія точилася навколо психологічно-етичного аспекту спілкування в умовах війни та способів фіксації правопорушень. Дійшли спільної думки, що всім волонтерам необхідно отримати інструктаж з надання першої медичної допомоги та основ тактичної медицини. Обговорили механізм, що дозволить родині волонтера у разі його загибелі, або каліцтва, отримати одноразову допомогу, таку ж, як і родина загиблого бійця.

Одне з найболючіших питань – оподаткування. Сьогодні, відповідно до українського законодавства, свою роботу волонтер здійснює або як самостійна одиниця, або як представник благодійного фонду на основі довіреності та договору. Якщо волонтер діє самостійно, він змушений  дотриматись великого обсягу формальностей: зареєструватися як волонтер у податковій отримати відповідний  ідентифікаційний код, відкрити рахунок, відповідно збирати всі чеки, документи і т.п.

Віднедавна поїздки в зону АТО відбуваються через пропускну систему, тож держава запропонувала волонтерам взяти участь у напрацюванні правил перетинання зони бойових дій у спеціальній робочій групі. Також з боку держави є пропозиції взяти участь у розробці законодавчих ініціатив з регламентації волонтерського руху щодо статусу, прав, оподаткування.

Окремо обговорювали механізм взаємодії волонтерів з Міністерством оборони України через координатора з гуманітарних питань при МО Богдана Ковальова. Його телефон є на сайті силового відомства.

8 квітня, у середу, об 11.00 в Українському кризовому медіа-центрі (Київ, вул. Хрещатик, 2, Український дім) за результатами роботи форуму відбудеться прес-конференція на тему: «Волонтер АТО. Основні відмінності від інших напрямків волонтерської роботи».

Доповідатимуть: Георгій Тука, голова Комітету захисту волонтерів Асоціації народних волонтерів України, Голова ГО «Народний тил»; Дмитро Топоренко, волонтер, координатор Комітету захисту волонтерів АНВУ; Ірина Лоюк, президент, член Правління ГО «Юридична сотня»;Дмитро Єфремов, волонтер, Голова правління благодійного фонду «Блага надія»; Денис Осмоловський, керівник «Єдиної служби правової допомоги», Богдан Ковальов, член волонтерського десанту Міністерства оборони, координатор волонтерів з гуманітарних питань при МО.

Вхід за редакційними посвідченнями.

 

 

top