open

Меню

close

Рубрики

Новини

14.04.2015

В Україні розпочалась реформа Військово-Морських Сил відповідно до досвіду країн НАТО, — Наталія Зейналова

В рамках пілотного проекту «Реформа і модель ВМС України» розробленого Комітетом відновлення і розвитку Військово-Морських Сил України при АНВУ завтра в Одесі відбудеться круглий стіл на тему: “Реформа та перспективна модель Військово-Морських Сил Збройних Сил України”.  Про це повідомила голова Комітету Наталія Зейналова.

Проект розроблено в січні 2015 г, спільно з міжнародними та вітчизняними експертами. Його мета — створити перспективну модель Військово-Морських Збройних Сил України за стандартами НАТО та Європейського Союзу,  визначити основні проблеми їх реформування та розвитку, та розробити рекомендації вищому воєнно-політичному керівництву України щодо напрямів їх вирішення.

«В січні наш комітет разом з автором проекту замначальника Штабу ВМС Андрієм Риженком звернувся з ініціативою по реформуванню до Міністерства оборони України та Генерального штабу. Нас почули. Ми пройшли шлях узгодження, що дало старт даному проекту в середині березня», — зауважила Н. Зейналова.

У роботі круглого столу візьмуть участь представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Асоціації народних волонтерів України, державних науково-дослідних інститутів, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, військові аташе країн Балтії та Європи та США.

Н. Зейналова повідомила, що наразі буде проведена оцінка поточної ситуації та розробка концепту бізнес плану, а в кінці квітня відбудеться перехід безпосередньо до другого етапу – затвердження та передачі рекомендацій вищому воєнно-політичному керівництву України.

Реформа ВМС включає в себе вироблення завдань, ролі ВМС в ЗСУ, розвиток підготовки особового складу, адаптацію ВМС до стандартів НАТО, участь в концепції оперативних можливостей, підготовка та участь у Силах негайного реагування та операцій НАТО, моделювання загроз з моря, розвиток можливостей флоту, захист важливих об’єктів інфраструктури узбережжя, розвиток морської авіації, сучасне тилове і інженерне забезпечення, розвиток структури аварійно-рятувальної служби, розвиток соціального забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей.

111

top