open

Меню

close

Рубрики

Новини

27.03.2015

«У НАТО розуміють, що волонтери відіграють значну роль в обороноспроможності України», — Давід Арахамія

Під час зустрічей на саміті НАТО, що відбувся в Брюсселі на початку лютого, українським волонтерам довелося пояснювати закордонним представникам, як сталося, що про армію більше піклується населення ніж влада. Про це заявив Голова Ради волонтерів при Міністерстві оборони України, представник Асоціації народних волонтерів Давід Арахамія.

«На доповіді розповів представникам 28 країн, чому взагалі волонтери опинилися у складі офіційної делегації, що це за феномен такий в нашій країні, що нас понад 10 тисяч, що кожен четвертий українець допомагає грошима і речами своїй армії, що люди в перші місяці війни практично повністю замінили непрацюючу державу, що люди чекають великих змін, що потрібні нові ідеї, технології і правильні поради» — зазначив Д.Арахамія.

Голова Ради волонтерів при МО поділився враженням, що в комітетах НАТО досить жорстко критикують український уряд за те, що у військовій доктрині, а також доктрині національної безпеки України не фігурують волонтери, а влада робить вигляд, що їх не існує.

«На моє заперечення, що це стратегічні документи на найближчі п’ять років і волонтери сподіваються, що за такий термін їх діяльність вже стане не потрібною, оскільки держава запрацює як слід, отримав жорстку відповідь: потрібні чи не потрібні — час покаже, факт в тому, що вони є і відіграють чималу роль в обороноздатності країни» — пояснив Д. Арахамія.

За словами волонтера, він був дуже приємно здивований професіоналізмом і енергійністю місії України при НАТО.

«Люди вкрай переживають за країну, роблять все можливе, у всіх відмінна англійська, освіта та проектний підхід. За цю ділянку роботи я тепер максимально спокійний. Але необхідно розуміти, що місія — це лише посередники і якщо у нас в країні не будуть відбуватися правильні події, місія не в змозі буде зробити нічого», — зауважив Голова Ради волонтерів при МО.

Також Д.Арахамія повідомив, що вдалося провести ряд конструктивних зустрічей з представниками окремих країн НАТО з обговорення конкретних проектів допомоги, де їх компетенція могла б стати в нагоді.

«Позиція НАТО щодо допомоги Україні підійшла до критичного рівня. І справа тут навіть не в МО, просто складається враження, що ми самі звернулися за допомогою, вони відгукнулися, а потім ми «ввімкнули задню», — поділився занепокоєнням волонтер.

Д. Арахамія запевнив, що українською стороною було налагоджено конструктивний зворотній зв’язок і є розуміння щодо того, аби повернути цей процес в конструктивне русло.

«Звичайно ж, багато питань волонтери самі вирішити не в змозі,  необхідна увага перших осіб держави. Зробимо ряд оперативних нарад і спробуємо все ж таки запустити кампанію «перезавантаження» наших відносин із владою», — підсумував Д.Арахамія.

top