open

Меню

close

Рубрики

Новини

15.02.2015

Волонтери передали канадську гуманітарну допомогу на передову

42 контейнера гуманітарної допомоги з Канади з обмундируванням для воїнів АТО було доставлено в Одеський порт 10 січня. У складі вантажу  виявилося більш ніж 57 тисяч пар зимового взуття для українських  військовослужбовців. Це в шість разів більше, ніж планувалося отримати. Під контролем представників волонтерських організацій були успішно здійснені відвантаження, подальший супровід на військові склади та спрямування гумдопомоги на передову. Всього для здійснення цієї операції було задіяно 352 волонтера з різних регіонів України, серед яких представники Асоціації волонтерів І. Мельник, Г. Тука, представник «Волонтерського десанту» Б.Ковальов, координатор Асоціації волонтерів з Одеси Н. Зейналова. Про це в своєму звіті Асоціація народних волонтерів повідомила Міністра оборони України С. Полторака.

Облік та розподіл вантажу здійснювалися на очах широкої громадськості та ЗМІ.

Так, через необґрунтовано завищену ціну була замінена компанія, що мала здійснити перевезення контейнерів з порту на військовий склад. Волонтери знайшли і оплатили послуги іншої транспортної компанії, в результаті чого на потреби армії вдалося заощадити 380 тис. гривень.

Заміна транспортної компанії викликала саботаж при оформленні гуманітарного вантажу з боку адміністрації Одеського порту і транспортно-експедиторської компанії «Пласке». Аби припинити саботаж, волонтерами була здійснена акція з блокування одного з центральних виїздів порту із залученням представників засобів масової інформації. Проблема була вирішена протягом двох годин.

Далі вантаж був супроводжений на військовий склад. Для надання допомоги в вантажно-розвантажувальних роботах і перерахунку обмундирування були залучені курсанти Одеської військової академії, а також моряки екіпажів кораблів ВМС, що базуються в Одесі.

Роботи по вивантаженню контейнерів здійснювалися майже цілодобово і були закінчені за три доби. Для посилення контролю, всі склади додатково опломбовувалися волонтерами.

Спільно з командуванням військового складу, керівництвом МО та ГШ була організована діяльність по контролю завантаження, доставки і вивантаження гуманітарної допомоги в пункти (сектори) доставки тилової служби.

Всі коробки з обмундируванням перераховувалися і сортувалися за розмірами волонтерами та курсантами. Одночасно, згідно нарядам тилової служби, почалося відвантаження обмундирування на інші склади. Це створило додаткові складності з обліком, в результаті чого волонтерами було прийняте рішення пломбувати вантажівки власними пломбами.

Волонтери з міст, в які направлялася гуманітарна допомога, проконтролювали цілісність і номера пломб, а також прийом вантажу за кількістю.

За результатами роботи були визначені «слабкі місця» в Одеському порту, які не дозволили оперативно здійснити «зелений коридор» з оформлення та перевезення гуманітарної допомоги. Інформацію передали в компетентні органи.  В результаті швидкого реагування останніх наступна партія канадської гуманітарної допомоги з 6 40-футових контейнерів пройшла в Одеському порту по «зеленому коридору».

Найбільш активні волонтери були відзначені Міністром оборони України.

У зв’язку з тим, що що частина гуманітарної допомоги залишилась на одеському військовому складі, контролюючу діяльність волонтерів було продовжено.

 

top