open

Меню

close

Рубрики

Новини

11.05.2015

«На кожній зустрічі в США озвучувалась висока роль волонтерського руху в Україні» — Олексій Грідін

Більш ніж 20 офіційних зустрічей відбулося у членів делегації від Верховної Ради України, що минулого тижня перебувала із робочою поїздкою у Вашингтоні.

У складі делегації – народні депутати: Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Іванна Клімпуш-Цинцадзе, Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Олексій Скрипник,  Голова підкомітету з питань промислової та інвестиційної політики Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Олександр Дубінін. Від Держагентства з питань електронного урядування — перший замголови Тарас Олійник. Від громадського сектору Президент ВОО «Українська стратегія»Анатолій Пінчук. Від Асоціації народних волонтерів України — радник Міністра оборони України,  член координаційної Ради АНВУ Олексій Грідін.

Члени делегації зустрілися з сенаторами та конгресменами, з представниками Держдепартаменту та Ради Національної Безпеки США, Світового банку, різноспрямованих аналітичних центрів, членами української діаспори та посольства.

Основною метою поїздки було отримання підтримки у з питаннях виділення додаткової допомоги та асигнувань за програмами по Україні, в т.ч. зняття де-факто ембарго на постачання зброї та послуг. Акцент робився на допомогу в системній бойової та тактичній підготовці  ЗСУ, інформування про процеси,що  відбуваються в Україні, про нові законодавчі ініціативи, спрямовані на покращення та розвиток економічної ситуації в країні тощо.

Усі без винятку зустрічі починалися з озвучування американською стороною проблеми з практичною відсутністю як військової, так і економічної інформації по Україні, підкреслювалася важливість інформування про будь-які приклади позитивних змін (в будь-якій галузі і напрямку), що давало б бачення позитивної динаміки та стимулювало б до подальшого збільшення підтримки та допомоги з боку США.

Відбулося декілька зустрічей з конгресменами та громадськими організаціями (лобістами) з відмінною від офіціальної позиції американської влади точкою зору, що де-факто підтримують проросійські погляди. Йдеться про конгресмена  Дану Рохрабачер, журнал «The American Conservative» тощо. Відбулися гарячі суперечки, українською стороною було надано докази та факти російської агресії в Україні. Зустріч виявилася пізнавальною з точки зору існуючих течій в політиці США.

«Однією з найважливіших вважаю зустріч з представником організації  Atlantic Council, що має достатньо великий політичний вплив у Вашингтоні Джоном Хербстом. До речі, він колишній посол США в Україні, тож добре знається на внутрішніх проблемах країни» , — повідомив Олексій Грідін.

За словами члена координаційної Ради АНВУ, відбулася дуже змістовна розмова щодо проблематики реформ в економічній та військовій сферах в Україні, щодо проблемі корупції. Народні депутати розповідали про те, що вже вдалося зробити, та кроки, що вживаються в цьому напрямку. Американською стороною були висловлені побажання та поради щодо підходів по інформуванню та висока підтримка України.

Відбулося декілька зустрічей з досить високим потенціалом просування питань збільшення гуманітарної і військової не летальної допомоги Україні.  Практично робоча зустріч відбулася в офісі ініціатора створення міжпарламентської групи США- Україна сенатора Роба Портмана: протягом двох днів по 3 години з узгодженням схем супроводу допомоги, її варіантів і призначення , озвучувалася глибока стурбованість неконтрольованим станом розподілу американської матеріальної допомоги МО.

«Моя пропозиція про взяття за основу схеми постачання та контролю волонтерськими організаціями за прикладом канадської допомоги була сприйнята на «ура». На всіх зустрічах нами озвучувалася і американською стороною підтримувалося необхідність системної підготовки ЗСУ інструкторськими групами як ВС США, так і за залучені і бюджетні ресурси приватними структурами США», — зауважив Олексій Грідін.

За словами волонтера, практично на кожній зустрічі народними депутатами України озвучувалася роль волонтерського руху та необхідність використання активістів-волонтерів в контролі за допомогою, державними і міжнародними програмами, безпосередньої участі в управлінні державою. На всіх зустрічах передавалися інформаційні матеріали про волонтерський рух, його ролі та цілі.

top