open

Меню

close

Рубрики

Новини

8.04.2015

Ми самі виявляємо шахраїв, що прикриваються поняттям «волонтер», — Георгій Тука

За результатами останніх соціологічних опитувань, учасники волонтерського руху очолюють рейтинги народної довіри. Тож почастішали випадки інформаційних атак, особливо у друкованих ЗМІ, власників яких пов’язують з представниками колишньої Партії регіонів та Комуністичної партії України. Про це, під час прес-конференції в Українському кризовому центрі за результатами роботи Форуму волонтерів, заявив голова Комітету захисту волонтерів Асоціації народних волонтерів України Георгій Тука.

DSC_0012-1170x780-960x540
Мова йде про тиражування як в столичних, так і в обласних та місцевих ЗМІ інформації про нібито випадки шахрайства на суму в 300 мільйонів гривень. Причому шахраїв      представляють, як народних волонтерів.

«Ми звертаємось  до автора статей та власників ЗМІ з пропозицією разом розібратися в цій ситуації. Звичайно, в будь-якій діяльності присутні негативні моменти, але ми їх ніколи не замовчуємо. На даний момент, як нам відомо, відкриті кримінальні провадження в Одесі, Харкові, Тернополі та в Запоріжжі по випадках шахрайства волонтерів, але по  всіх цих кримінальних справах мова йде про загальну суму від 25 до 30 тисяч доларів. Але аж ніяк про 300 мільйонів!» , — наголосив Тука.

Голова Комітету захисту волонтерів АНВУ запросив всіх, хто має конкретну інформацію по таких випадках звертатися комітету і разом вирішувати такі ситуації.

«Жодні конкретні факти не залишаться поза нашою увагою», — запевнив волонтер.

Нагадаємо, У суботу, 4 квітня, в Українському домі відбувся форум, ініційований Комітетом захисту волонтерів Асоціації народних волонтерів України. Присутні обговорили питання, пов’язані з діяльністю волонтерів у зоні АТО, зокрема, проблеми безпеки, психологічні аспекти, взаємодію з Міністерством оборони України. Говорили також про законодавче регулювання волонтерської діяльності, реєстр волонтерів, особливості оподаткування, соціальний захист. Окремо піднімалось питання дискредитації волонтерського руху в ЗМІ та можливі способи захисту від псевдо-волонтерів.

 

top