open

Меню

close

Рубрики

Новини

30.04.2015

Контролерів Київського метрополітену вчитимуть спілкуватися з бійцями АТО

У травні 20 контролерів центральних станції Київського метрополітену пройдуть спеціальне навчання по спілкуванню з учасниками бойових дій, організоване Комітетом з психологічної адаптації та соціальної реабілітації Асоціації народних волонтерів України. Про це повідомила голова Комітету  Людмила Пілоян.

«Планується, що семінар для працівників метро буде проводити психолог Наталя Саратовцева — учасниця «Психологічної кризової служби», яка вже майже рік працює з бійцями в зоні бойових дій, — говорить Людмила. – В програмі навчанні йтиметься про «правила війни», як вони змінюють бійця, як проявляються у зоні миру, про особливості спілкування з тими, хто повернувся з війни».

Питання про необхідність такого навчання волонтери почали порушувати після кількох скандальних випадків у столичному метрополітені. Ситуації розвивалися за типовою схемою – розмова на предмет можливості безоплатного проїзду бійців переростала в конфлікт.

Вирішити проблему по суті поки не вдається. Довідки про повернення з фронту, які демонструють бійці, не є підставою для пільгового проїзду. Таке право дає лише посвідчення учасника бойових дій, а отримати його через бюрократичні зволікання можуть далеко не всі і не одразу.

Як розповіла координатор волонтерського навчання Лариса Остролуцька, керівництво метрополітену зважило на необхідність спеціальної підготовки своїх працівників – контролери мають навчитися спокійно, без грубощів говорити з бійцями, пояснюючи ситуацію.

 

top