open

Меню

close

Рубрики

Новини

21.04.2015

Йде підготовка до другого етапу реалізації пілотного проекту «Реформа і модель Військово-Морських Сил України» — Наталія Зейналова

В рамках міжнародного пілотного проекту «Реформа і модель Військово-Морських Сил України», ініційованого Комітетом відновлення та розвитку ВМС Асоціації народних волонтерів України, 15-17 квітня в. Одесі відбувся «круглий стіл». Про це повідомила голова Комітету Наталія Зейналова.

В ньому прийняли участь представники Міністерства оборони та Генерального штабу України, командування ВМС ЗС України, експерти НАТО та науково-дослідних інститутів України, представники Асоціації народних волонтерів України.

«Цілями і завданнями «круглого столу» були моделювання загроз для України з морського напрямку, визначення завдань, ролі і місця ВМС в системі оборони держави, розробки проекту концептуальної моделі ВМС відповідно до стандартів (підходів) країн-членів НАТО. Всі заплановані питання були розглянуті, обговорення і консультації проведені. Командування ВМС готує звіт для МО та ГШ про виконану роботу» — розповідає Н.Зейналова.

Проект розроблено в січні 2015 г, спільно з міжнародними та вітчизняними експертами. Його мета — створити перспективну модель Військово-Морських Збройних Сил України за стандартами НАТО та Європейського Союзу,  визначити основні проблеми їх реформування та розвитку, та розробити рекомендації вищому воєнно-політичному керівництву України щодо напрямів їх вирішення.

«Пілотний проект з реформування ВМС ЗС України триває. Ми готуємося до другого етапу  реалізації пілотного проекту, який відбудеться 28-29 квітня в Києві» — підкреслила Н. Зейналова.

Реформа ВМС включає в себе вироблення завдань, ролі ВМС в ЗСУ, розвиток підготовки особового складу, адаптацію ВМС до стандартів НАТО, участь в концепції оперативних можливостей, підготовка та участь у Силах негайного реагування та операцій НАТО, моделювання загроз з моря, розвиток можливостей флоту, захист важливих об’єктів інфраструктури узбережжя, розвиток морської авіації, сучасне тилове і інженерне забезпечення, розвиток структури аварійно-рятувальної служби, розвиток соціального забезпечення військовослужбовців та членів їхніх сімей.

 

top