open

Меню

close

Рубрики

Новини

15.02.2015

Активісти з Асоціації Народних Волонтерів України модернізують військову техніку ВСУ

Завдяки ініціативі активістів, що входять до Асоціації Народних Волонтерів України в нашій армії з’явилась нова ідея по модернізації та переоснащенню старої військової техніки. Така машина не потребує залучення великих коштів та надмірних зусиль.

Машина створена на основі МТ-ЛБ (багатоцільовий тягач на гусеничному ходу), підсилена бронею та додатково обладнана двома кулеметами КПВТ (14,5), модифікованими зусиллями тих же волонтерів. Більш того, як  МТ-ЛБ-ешек так і КПВТ є в достатній кількості на військових складах, що дозволяє створювати такі машини далеко не в одиничному екземплярі.

Іншим позитивним моментом є вартість. За словами координатора ідеї Олега Свірко, кошторис  модифікованого «легкого танка» складає біля 100 000 грн., що є відносно не дорого для машини такого класу.

До речі, МТ-ЛБ був прийнятий на озброєння у 1946 році і випускався в Україні на Харківському тракторному заводі. Машина має довгий «послужний список»: він був задіяний майже у всіх військових конфліктах на пострадянському просторі, різні його модифікації постачалися  до армій Європи і навіть 17 одиниць нараховувались у армії США.

Удосконалена машина поєднує у собі функціональність та потужність:  може розвивати швидкість біля 60 км/год, перевозити вантажі, поранених,  бути використана як багатоцільовий тягач. До речі, кулемети  КПВТ, якими оснащена машина,  також є потужною зброєю ,  що здатна пробити плиту броньованої сталі товщиною 50 мм на відстані 500 м.

Таким чином, незважаючи на те що техніці більше ніж пів сторіччя, при розумному підході вона може бути дуже доречною в сучасних умовах.

Сподіваємося, що досвід активістів Асоціації Народних Волонтерів України  прийнятий до уваги чиновниками відповідних інстанцій.

 

top